Loomaarst

Küsimus: Kass oksendab21.09.2011

Tere!
Meil on 11-aastane isane kass, põhiliselt tubane, aga käib ka ise hoovis. Nüüd juba paar kuud ei saa aru, mis viga: sööb palju, jookseb jalus kui külmiku juurde lähen aga oksendab kõik välja. Hakkab köhima ja oksendab kuhu juhtub suured seedimatta hunnikud, konservi või krõbinate tükid on näha. Mis võib viga olla, kas on mingit rohtu?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Äkki on ussirohi ammu andmata?
Olete äkki toitu vahetanud hiljuti? On ta palju karva ajanud viimasel ajal, võib olla on liiga palju neid endale sisse lakkunud. Kui need versioonid on läbi proovitud (ussirohi anda, vana toit tagasi, karvapallipastat iga päev) ja midagi ei muutu, tuleb uuringutele minna.