Loomaarst

Küsimus: Kokkerspanjeli nahahaigus, hilinenud kärntõve ravi27.09.2011

Olen see, kes kirjutas ameerika kokkerspanjeli nahaprobleemidest. Panin täna koera autosse ja käisin linnas loomakliinikus ära. Arst ütles, et koer on tubli ja natuke veel vaja maha saada kaalust (umbes 5 kg ja toidukogused, mis koerale annan, pidid jääma samaks ja ka füüsiline koormus). Naha kohta ütles niipalju, et koeral on kärntõve tagajärjel tekkinud nahapõletik. Tehti süst ja määrati 2-nädalane antibiootikumide kuur (tablettide näol). Põletik tekkis kuna kärntõve ravi ei alustatud kohe (kohalik arst ei osanud diagnoosi panna) ja venis pikale. Mingeid proove ei võetud rohkem ja leppisime kokku, et 2 nädala pärast läheme uuesti vastuvõtule ja kui vaja määratakse uus ravikuur. Kas oleks pidanud laskma siiski proovid võtta? Arst ütles, et see põletik polegi väga hull ja mulle ainult tundub nii, kuna ta on minu koer ja olen lihtsalt mures (ühesõnaga muretsen asja suuremaks). Kas siiski on endiselt põhjust muretsemiseks või lasen tablettidega edasi?
Aitäh Teile!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Selle uue info valguses jätkake kindlasti samas vaimus ja usaldage oma arsti. Nahaprobleemid ongi alati pikaaegse raviga ja visad taanduma. Keset ravikuuri ei ole kindlasti mõtet hakata analüüse tegema. Las need jäävad siis pealegi tagavaraks, kui praegune raviskeem ei toimi enam.