Loomaarst

Küsimus: Kassi kolmas laug või liigliha10.10.2011

Tere. Selline mure, mis algas juba poolteist aastat tagasi. Nimelt tekkis kassi silmalaule väike haav. Varsti hakkas silm vett jooksma, läksime arsti juurde. Anti ussirohtu ja silmasalvi. Paremaks ei läinud midagi. Vahetasime arsti, tehti antibiootikumi süst, mis aitas kaheksaks kuuks. Siis hakkas silm uuesti vett jooksma ja tekkis nagu liigliha silmalaule. Uuesti arstile. Tehti ussitõrjet 2 korda 2 nädalase vahega ja antibiootikumi süsti. Silmasalvi ja tilkasid ka. Asi ei paranenud. Nüüd septembris käisime kolmanda silmalau operatsioonil kuigi tundus nagu oleks sinna kasvanud "liigliha". Opist on möödas kuu, aga muutusi ei näe. Silm on põletikus, vesine, krae ta ümber segab loomkese igapäevahoolitsust. Liigliha või kolmas silma laug on uuesti kasvanud. Mida teha? Palun soovitada kliinikut kuhu sellise murega pöörduda. Aitäh

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Teie kirjast ei selgu kahjuks, kus Eestimaa nurgas Te elate, et soovitada lähimat kliinikut. Kui vahemaad pole Teile probleemiks, soovitan dr. Ülle Kella Tallinnas Tiina Toometi kliinikus või dr. Andžela Lehtlat Tartus Maaülikooli loomakliinikus. Nemad on spetsialiseerunud just veterinaaroftalmoloogiale.