Loomaarst

Küsimus: Kuidas koeral maokeerdu ära hoida?13.10.2011

Tere. Aastal 2010 kevadel pidime magama panema oma 12-aastase basseti, kuna oli maokeerd. Nüüd 1,5 aastat hiljem võtsime 8-kuuse uue basseti ja siit ka küsimus, et mida peaks teadma toitumisest, et enam ei juhtuks seda. Oli väga kurb ja traagiline juhtum. Praegu saab Hillsi kutsikatele ja peale ka kodutoitu natukene 2 korda päevas. Mida võiks veel anda või mida teha, et kutsa oleks terve? Ta on meil pere lemmik, mitte jahi- või näitusekoer.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kahju tõesti kuulda, et selline asi Teie eelmise koeraga juhtus. Maokeeru puhul on iga sekund kallis ja me ju sageli ei näe ka kohe, et midagi on valesti. Kindlasti peab edaspidi oma uut sõpra toites silmas pidama seda, et kui koer on ablas sööja, et mitte tal kõhtu väga täis sööta. Ja seda eriti kuivtoidu puhul, mis hakkab maos paisuma ja tekitab koeral ebameeldiva tunde ja tahtmise püherdada. Pigem toita teda väiksemate portsjonitega ja tihedamalt.
Samuti ei tohiks ise koera "üle selja" keerata.
Anatoomiliselt on koeratõugudest maokeeru tekkeks riskigrupis bassetid, bernhardiinid, saksa lambakoerad, buldogid.