Loomaarst

Küsimus: Kas kassi kõrvalestadest saab lahti üksnes puhastamisega?20.10.2011

Tubasel kassil on pärast maal käimist tekkinud kõrvalestad. Sarnast probleemi on esinenud ka varem. Siis andis arst Epi-Oticu, millega kõrvu puhastada. Hakkasime seda ka nüüd tegema, ent seekord ei taha lestad kuidagi kaduda.
Kas neist saab lahti ainult järjekindla puhastamisega või on selleks olemas ka spetsiaalsed rohud?
Aitäh ette!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Meil käib see protseduur nii, et kassil võetakse sügelevast kõrvast proov ja kui mikroskoopilisel uuringul selgub, et tõepoolest on tegemist kõrva sügelislestaga ( nt. otodectes cynotis) siis lisaks korralikule kuulmekanalite puhastamisele-loputamisele tuleks vastavalt kassi kaalule manustada talle turjanahale spetsiaalset selamektiini või imidaklopriid/moksidektiini sisaldavat täpilahust.
Arvan, et Teie arst teab, mis preparaadid need on. Ilma selle rohuta need lestad suure tõenäosusega ei sure ja kaevuvad üha sügavamale