Loomaarst

Küsimus: Kui palju võiks maksta koera "magamapanemise" süst?24.10.2011

Kui palju võiks maksma minna "magamapanemise" süst koerale? Koer kaalub ca 15-20 kg.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

See on väga delikaatne ja tundlik teema ning eeldab selliseid protseduurireegleid, kus vestluses loomaomaniku ja loomaarsti vahel selgub, et midagi enam teha pole võimalik ning loomale on see parim ja ainuõige lahendus kauem mitte piinelda, misjärel manustab loomaarst esimese süsti, mis on segu valuvaigistist ning lihaselõõgastajast ning kui loom on jäänud omaniku süles rahulikult "magama" teeb loomaarst, kui omanik on ruumist lahkunud, selle "päris süsti".
Hinnad on eesti piires erinevad, kuid kindlasti ärge otsige kohta, kus see on kõige odavam, vaid kus seda tehakse koera ja Teie jaoks kõige väärikamalt.