Loomaarst

Küsimus: Kui pikalt võib kassi dieedil pidada, et see tervisele ei mõjuks?31.10.2011

Minu pärsia kass (10,5 aastane) sööb alates märtsist Specific Weight Reduction krõbuskeid. Kaal on alanenud 6,8 kilolt praeguseks 6,1 peale. Kuna meie loomaarst soovitab kaalu langetada kuni 5 kiloni, soovin ka teist arvamust. Kas sellises vanuses kassi tervisele on ohutu nii pikk dieettoidu söömine (pakil kirjas, et soovituslikult 6 kuud kasutada) ja kas kaalulangetamine 5 kiloni ei ole liiga kurnav? Kass on suurekasvuline.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Specificu FRD ehk veight reduction on samas ka täistoit, ehk siis ühtegi tähtsat toitainet saamata ei jää. Selle toidu mõte on selles, et ta sisaldab rohkesti seedumatut kiudainet - süües vastava normkoguse neid krõbuskeid annab see kassile täiskõhutunde, aga energiaallikana kasutab organism n.ö varusid. Iga kuue kuu möödudes tuleks hinnata saadud tulemust koos arstiga ning otsustada, kas jätkata dieeti või süüa mõnda aega FGD toitu (eakad kassid). Oleneb ka, kas kaalulangetamine võeti ette ennetava abinõuna või mõne konkreetse terviserikke pärast.