Loomaarst

Küsimus: Koeral on hädapidamatus, kas see võib olla tervisehäda või stress?07.11.2011

Tere
Võtsin varjupaigast koera (karmikarvaline taksikoer, isane, umbes 2 a. vana). Koeral on aga hädapidamatus - ta saab piisavalt väljas käia, aga alati laseb "sortse" ka tuppa. Eriti aga siis, kui keegi külla tuleb, ehk siis, kui koer rõõmustab, või just vastupidi, kui ta häbelik on. Sain ühelt loomaarstilt mingit rohtu, teine arst aga vastas, et see rohi ei paranda küll midagi. Viimane arst ütles, et koeral võib olla lihtsalt stress. Olen seda rohtu juba nädalaid andnud, aga tõesti - tulemust ei ole. Mis te arvate, kas see sortsutamine on mööduv või kas mõni koer jääbki tuppa laskma? Igasugune nõu on teretulnud.
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui Teie koera tervisekontroll ei too esile mingit terviseriket ning ka uriiniproov on korras, siis võiks selle küsimuse adresseerida ka koerte käitumisspetsialistile. Kuna tegemist on varjupaigast võetud noore isase loomaga, kes kannatab 2-aastaselt ikka veel sellise varasele kutsikaeale iseloomuliku häda käes, oleks ilmelt kindlasti hea spetsialistiga nõu pidada.