Loomaarst

Küsimus: Kass lakub oma karvad ära, mida teha?14.11.2011

Mul siin sama probleem, mis ühel inimesel veel on olnud. Kass on aastaga lakkunud oma kõhualuse karvadest paljaks. Nahk on puhas ja roosa. Selja peal karv paks ja läikiv. Kass on tubane, sõbralik ja aktiivne. Saime ta varjupaigast, siis olid karvad veel alles. Praegu on ta umbes 4-aastane. Oleme käinud kliinikus. Oleme teinud juba kirbu, ussirohu ja allergiarohu kuuri. Samuti vahetasime toitu. Ta sööb Nutrami lahjat krõbinat ja joob ainult vett. On emane ja steriliseeritud. Aga lakub ikka jätkuvalt kõhtu liiga palju, nii et karvad tagasi ei kasva.
Mida me veel teha saaksime?
Tänud!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Laske kliinikus teha röntgenipilt (näiteks põiekivi, sooltes midagi) ning võimalusel ka uriini kompleksuuring.