Loomaarst

Küsimus: Küüliku kõhulahtisus, kas peaks muretsema?14.11.2011

Tere! Mul on mure oma küüliku pärast. Ta on olnud alati kuivtoidu, heina ja vee peal. Nüüd aga andsin talle värsket rohelist heina, mitte väga suures koguses. Kõht paistab lahti olevat. Kas asi on väga tõsine? Mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Pikemaajalisem kõhulahtisus on küüliku puhul tõsine küll, sest kuna nad on koprofaagid (s.t. söövad oma väljaheiteid), tekib probleeme toitainete ja vedeliku omastamisega. Tasuks kindlasti jätta jänes vee ja kuiva heina peale ning otsida oma loomaarsti käest abi mõne suukaudse preparaadi näol, mis normaalset seedimist taastada aitaks.