Loomaarst

Küsimus: Koer ei taha süüa22.02.2011

Minu koer on 13a vanune puudli ja bolonka segu. Suust tuleb halba lõhna ja sööb väga halvasti. Kui anda putru, siis oksendab välja (juba noorest peast nii). Kas on ka koerale midagi maofloora parandamiseks, et sööks paremini ja poleks halba lõhna? Söödame ainult hakkliha ja krõbuskeid.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kõigepealt tuleks kindlaks teha, kas halb lõhn tuleb suust selletõttu, et koeral on tekkinud hambakivi ja/või igemete põletik. See võib põhjustada ka seda, et koer sööb halvasti, sest see on talle valulik ja ebamugav. Kui suu on korras, tuleb edasi otsida halva lõhna allikat - neel, tonsillid, söögitoru, magu. Vajadusel tuleks teha ka röntgenülesvõtted ja gastroskoopia arvestades teie koera kõrget vanust.
Mao mikrofloora parandamiseks on mitmeid võimalusi. Anda saab nii laktobatsille kui ka pre- ja probiootikume, mis aitavad kaasa seedeprotsessidele. Oma loomaarsti käest saate osta või tellida. Neid on graanulitena, pastana ja ka osade kuivtoitude koostises. Krõbuskid peaksid tal olema kindlasti seenioride omad.
Kindlasti tuleb aga esmalt suu üle kontrollida ja hambakivi lasta kindlasti eemaldada, sest see probleem ei kao ise, vaid ajaga ainult süveneb.