Loomaarst

Küsimus: Koer närib küüsi28.02.2011

Tere,
Kas koeral on mingi aine puudus, kui ta närib oma küüsi?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Koer võib oma küüsi närida mitmel põhjusel. Mõned koerad närivadki oma küüned ise parajaks ja nendega pole küünte lõikamise muret. Vahest võib ka tunduda, et koer närib küüsi, aga tegelikult nakitseb ja lakub ta hoopis varvaste vahelt, sest talvel võivad sinna tekkida jäätükikesed, mis koera häirivad. Sageli võib selle piirkonna nahk sügeleda pärmseente ülekasvu tõttu. Teie kirjast ei selgu, kas ta närib oma küüsi juba ammusest ajast, kui tihti, kas selle piirkonna käpakarvad on muutnud värvi, kas nahk punetab, esineb karvakadu, turset. Kui koera ninaesine ei sisalda piisavalt kõiki toitaineid, on küüned pigem lõhenenud ja rabedad ning muutused on täheldatavad ka naha ja karvkatte juures.