Loomaarst

Küsimus: Koer sai teiselt koeralt hammustada, kuid haavad ei taha paraneda - mis võib selle põhjuseks olla?13.12.2011

Tere,
Mu koer sai teiselt koeralt hammustada. Nüüd ta kõrv ei taha ära paraneda ning tal on hakanud nahk kuivama või läheb nagu korpa. Tal on selline krobeline kiht kõrvadel ja kehal ka. Lisaks on hakanud ennast hästi palju kratsima ning käpad ja kõrvad on juba katki. Milles võiks asi olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Hammustushaavad ei tahagi hästi paraneda. Teie kirjast ei selgu, kas koer on ka mingit ravi saanud aga tundub, et tal on tekkinud bakteriaalne nahapõletik. Kindlasti oleks vaja teda arstile näidata, kes määrab kliinilisele pildile vastava raviplaani.