Loomaarst

Küsimus: Koer tirib enda küljest karvu ja neelab need alla, millest see võib tingitud olla?15.12.2011

Tere! Minu koeral tulevad viimasel ajal peale sellised hood, kus hakkab maast karvu sööma ja tirib neid enda küljest ning neelab alla. Millest võib see tingitud olla? Ärevusest, stressist, seedimisest? Ostsin ka nõrgale seedimisele loomatoitu, äkki parandab see seedimist? Küsisin loomapoest 15 kg koera krõbinaid, kuid kodus avastasin, et anti ikkagi pakk 4 kg koera krõbinad. Valele kaalule koerale. Kas ma tohin neid krõbinaid talle anda? Ja kas suurendan siis kogust, kuna mu koer on suurem 15 kg, mitte 4 kg? Aitäh!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

See võib tõesti olla nii ärevusest, stressist kui seedimisest, nii nagu Te oma kirjas ka ise välja pakute aga selles loos on puudu nii palju nn "lähteandmeid". Kui vana koer, isane või emane, mis tõugu, pidamistingimused, söötmine, eelnenud terviseprobleemid, viimasel ajal toimunud muutused ja sündmused koera elus, teostatud parasiiditõrjed ja milliste preparaatidega. Lihtsam oleks mõne loomaarstiga silmast-silma või ka esialgu telefonitsi seda asja arutada, sest ühest vastust ma kahjuks anda ei saa. Mis puutub sellesse toitu, siis üks variant on arvutada pakil oleva tabeli järgi välja koera päevane kogus või minna ja vahetada see õige toote vastu. Seedeprobleemide puhul antavat õiget ravitoitu saab aga ikka loomakliinikust peale vastava diagnoosi panemist ja siis juba arst ise näitab Teile õige toidu kätte.