Loomaarst

Küsimus: Kassi küüniste lõikamine28.02.2011

Tere,
Kui kass ei lase normaalselt ja rahulikult lõigata oma küüniseid, siis kuidas peaksime toimima?
Lugupidamisega ja ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kodus sageli kass ei lasegi endaga suurt midagi teha, sest see on tema territoorium ja ta arvab, et tema on endale inimesed võtnud, mitte vastupidi. Inimesed saavad lihtsalt kiiremini selle külmkapi ukse lahti ja pipstükid kiisule nina ette tõsta. Kui te aga ühel hetkel proovite tal hakata küüsi lõikama, on tüli majas, sest ta ei saa aru, miks te seda teete. Nüüd on kaks varianti, õigemini kolm.
Esimene on see, et tunnistada kass võitjaks ja jätta need küüned alles.
Teine variant on see, et te kasutate kassi kinnihoidmiseks jõudu ning riskite tema pahameele ja rabelemise ja küünistamise-hammustamisega.
Kolmas variant on lõigata need küüned kliinikus ja las siis arstid-abilised olla "pahad" ja teie justkui "päästate ta" peale küüntelõikust ning kodurahu on ka alles.