Loomaarst

Küsimus: Kassil kõht lahti ja silmad imelikud, mida ette võtta?05.01.2012

Tere!
Kassil (ca 5-aastane, poegis 3 kuud tagasi) tekkis nädal tagasi kõhulahtisus - vesivedel, tänaseks puderjas, kass sööb, joob, pissib, palavikku pole, hoolitseb oma puhtuse ja poegade eest, on veidi rääbaka välimusega. Nüüd haige ka üks kassipoegadest - kõht lahti - vesivedel, kuid sööb, mängib - veidi vähem küll kui teised pojad. Täna märkasin, et nii kassiemal, pojal, kui ka meie teisel emasel kassil (sel kõht korras) on pilkkile kuidagi imelikult suur ulatudes pea poole silmamunani, silmad ise on puhtad, mädata, turseta. Ussirohtu pojad pole saanud, kassiema sai ca 5 kuud tagasi, vaktsineeritud kassid pole. Tegu tavaliste maakodu kassidega, kes elavad nii toas kui õues. Söövad igasugust toitu, ema ja pojad saavad praegu eritoitu.
Millega tegu võiks olla ja mida ette võtta?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Väga suure tõenäosusega on tegu siseparasiitidega, nii et kassiemale kui ka poegadele teha korralik "ussikuur". Kindlasti katsuge ka kõik loomad ära kaaluda, et rohtu aladoosis ei saaks ja nii on ka lihtsam minna ussirohtu ostma, sest loomakliinikus küsitakse kohe kasside kaalu.