Loomaarst

Küsimus: Üks küülikupoeg on teistest väiksem ja nõrgem, mida teha?16.01.2012

Mu küülikul sündisid 18 päeva tagasi 6 pisikest poega. Teised kasvavad jõudsalt ja on sama laiad kui pikad mu peopesal. Üks on teistest aga väiksem ja kõht ei ole ka nii punnis kui vist peaks, samuti ei ole ta avanud veel ühte oma silma. Üks on avatud, teine siiani kinni. Sel ajal, kui teised hüppavad mööda puuri ringi, siis tema nii palju sammu pidada ei jõua ja väsib ruttu ja kerib end taas kerra puuris ja magab. Mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Vahest juhtub loomariigis ikka nii, et pesakonnas on keegi väiksem ja elujõuetum. On siis tegu arenguhäirega, sünnitraumaga või mõne muu terviserikkega, seda peaks loomaarst hindama. Samuti ka seda, kas on võimalik erihoole või lisatoitmise abil teda "järje peale" aidata.