Loomaarst

Küsimus: Emasel taksikoeral eritub pruuni vedelikku, mida teha?16.01.2012

Tere, meil on kodus kohe aastaseks saav emane taks. Mure nimelt selles, et üsna tihti (kindlasti iga päev ja mitu korda) tuleb tal tagumikust sellist pruunikat läbipaistvat väga jubedalt haisvat vedelat jama. Mis see olla võiks ja kuidas sellest lahti oleks võimalik saada. Koer siis pidevalt puhastab ennast sealt (tegu toakoeraga), käib diivanitel jne, üsna ebameeldiv mure.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Tegemist võib olla anaalnäärme paunade liigtäitumisega. Selle hädaga tuleb minna kliinikusse ja arst tühjendab need mehhaaniliselt ning hindab edasise ravi vajaduse. Kindlasti on vaja pikalt-laialt rääkida ka koera toitumisest ning pidamisrežiimist ja seda sellepärast, et välja selgitada põhjused, miks seda nõret liiga palju tekib.