Loomaarst

Küsimus: Koera tagumise käpa padjad paistes, kas peaksin loomaarsti poole pöörduma?16.01.2012

Koer lonkab ja ei astu tagumisele käpale. Käppa katsudes on ainult padjad valusad ja tunduvad olevat paistes. Õues paneb koer korraks käpa maha, kuid ei astu sellele. Tegemist on õue koeraga. Päka alt ei tundu olevat ka katki ega mingit mädapunni. Panin sinna peale ka külmakoti.
Millega võiks tegu olla ja kas peaks pöörduma loomaarsti poole?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Longe on märk sellest, et jäseme kasutamine on seotud valuga. Sagedasti kaasnevad lonked erinevate traumadega (kukkumine, libisemine, vigastamine mingi võõrkehaga) aga võib esineda ka põletikke, kasvajaid ja ka teatavaid ealisi muutusi. Kas tegemist on ortopeedilise, neuroloogilise või kirurgilise probleemiga, kas viga on saanud mõni luu, liiges või hoopis pehmed koed - seda peab ikkagi spetsialistile näitama, kes vajadusel saab ka röntgenipildid teha.