Loomaarst

Küsimus: Kassil on kõht punnis, mis võib viga olla?02.02.2012

Kassil on kõht punnis, nagu kõva. Ta ei söö ega joo ja hingab nagu natukene raskelt.
Lähen arsti juurde aga esitaks küsimuse kähku ära. Palun vatake nii kiiresti kui võimalik!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui kassil on kõht "punnis ja katsudes kõva", võib põhjuseid olla mitmeid, aga arsti ülevaatus ja eelkõige röntgenülesvõte aitavad kindlasti põhjust leida. Kuna loom ka ei söö ega joo, võib arvata, et tegu on seedimisprobleemidega. Välistatud pole ka sooleparasiidid. Tõsisemad tervisehäired jätaks praegu mainimata, lootes, et neid ei ilmne.