Loomaarst

Küsimus: Kass kukkus, silm on vigane, milles võib olla probleem?06.02.2012

Tere!
Selline probleem, et kass kukkus hommikul kapi otsast alla, libises arvatavasti. Algul tundus kõik korras olevat, aga pärast nägin, et ta parem silm on kuidagi imelik. Vasak on normaalne, liigutab ilusti jne, aga paremat silma püüab ta kinni hoida või teeb siis hästi natukene lahti.
Kui uurida püüan, siis ta ei lase.
Milles võib olla probleem?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kuna tegemist on kukkumisega ehk siis traumaga, võis selle tulemusena ka silm viga saada. Põrutuse või siis löögi tagajärjel võib esineda silmamuna ümbritsevate kudede turset, silma sarvkest võis "pihta saada". Targem oleks lasta arstil silm üle vaadata ja vajadusel ka sobilik ravi määrata. Kuna tegu oli kukkumisega, ei tee paha ka põhjalikum ülevaatus.