Loomaarst

Küsimus: Kas kassil kõhu all olevad väga hõreda karvkattega kohad peaksid mind murelikuks tegema?06.02.2012

Tere!
Minul on selline mure, et võtsin omale 3 nädalat tagasi kasside turvakodust umbes 3-aastase emase steriliseeritud vaktsineeritud kassi. Tal on väga ilus paks karvkate, kuid viimasel ajal olen märganud, et ta ajab väga hullult karva. Kohati on maas isegi suured karvatombud. Teda kõhu alt paitades märkasin, et nö kaenlaalused ja rind on väga õrna karvkattega, nagu beebi karvad. Samas need kohad ei ole punased, ega ka kärnas. Sööb ta Nutram´i toakassi kuivtoitu, vahel ka konservi ja joob vett.
Kas peaksin muretsema ja teda arstile näitama??

Ette tänades,
E

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui kassi igapäevatoimetustes pole olulisi muutusi - ei noruta, isu on hea, käib regulaarselt "potil", kirbutõrje on tehtud, kass ei süga ennast pidevalt ning nahk on puhas, ei puneta ega leemeta, siis võib arvata, et tal on teie juures hea ninaesine ja nii soe tuba, et tal pole lihtsalt paksu karvkatet tarvis.