Loomaarst

Küsimus: Kassil on tõmblused, millest see võib olla?13.02.2012

Tere!
3 nädalat tagasi saime väikese isase kassipoja. Väga tore ja rõõmus kiisu, tõeline mürakaru ja ehtne sülekass. Mure aga selline, et kassikesel on tõmblused aeg-ajalt. Ise nurrub süles ja ei tundu, et mingi probleem oleks, aga vahepeal väriseb ja tõmbleb. See on algusest peale nii olnud, aga mulle tundub, et nüüd on nagu isegi rohkem või ma lihtsalt olen nüüd mures rohkem.
Mis see võib olla?
Täpset kiisu vanust ei tea, sest inimene, kellelt kiisu saime, leidis ta oma ukse tagant, kui ta oli hästi väike. Umbes 4-kuune võiks ta vist olla.
Sööb ta ilusti ja kõht tundub ka korras olevat.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Värisemine ja tõmblused võivad olla valureaktsioonid. Kas kiisul esinevad tõmblused mingi seaduspärasuse järgi (magades, peale sööki) või kuidas kunagi. Kas kiisu on arstil tervisekontrollis käinud? On ta ussirohtu regulaarselt saanud? On ta kirburohtu saanud? On ta vaktsineeritud?
Arvan, et käige temaga arsti juures ära.