Loomaarst

Küsimus: Kass turtsub, kas see võib olla allergia?13.02.2012

Mul on 4-aastane kass, kastreeritud, elab enamasti õues, aga nüüd külmadega on olnud toas. Ta on hakanud mitte aevastama aga tsuhkima ja teeb seda mitu korda järjest. Kas peab minema arstile? Tunne on selline, et tal on allergia - on see võimalik?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Tundub, et kuna külmadega on olnud kõvasti kütmist ning toaõhk erinevalt sellest, millega ta harjunud on, väga soe ja kuiv, pole kiisu suutnud sellega lõplikult kohaneda. Aga alati, kui on kahtlus allergilisele reaktsioonile, tuleks arsti juures kontrollil ära käia. Eelnevalt mõtelge läbi, mis võib olla see uus asi, millega kass kokku puutus, faktor, mis sellise vastureaktsiooni põhjustas.