Loomaarst

Küsimus: Toy terjeril kõõm ja karv ei kasva, mida teha?14.02.2012

Tere!
Minu emasel 3-aastasel toy terjeril on tugevalt kõõma ja karv ei kasva. See kestab juba 4 kuud. Koer on peaaegu kiilakas.
Arsti nõuandel pesin koera raviva sampooniga ja määrisin takja õliga, toiduga andsin kalamaksa õli. Mitte midagi ei aita. Elan Jõhvi linnas ja meil siin ei tehta seenhaiguste analüüse. Mida arvate?
Tänan!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Võibolla tasuks Teil ette võtta üks sõit lähimasse loomakliinikusse nahaarsti vastuvõtule, kus tehakse erinevaid vajalikke analüüse. Nahaprobleemid ei ole peaaegu kunagi lihtsate lahendustega ühese põhjusega haigused. Uurida tuleb nii parasiite, seeni kui ka baktereid. Kindlasti on kasuks ka kliinilise vere analüüs, hormoonide taseme määramine. Pikalt ja laialt tuleb läbi arutada koera toitmis- ja pidamistingimused. Diagnoosi panekuni võib kuluda palju aega.