Loomaarst

Küsimus: Kas kärntõbi on ka kassidele nakkav?14.02.2012

Mind huvitab kas kärntõbi on ka kassidele nakkav? Praegu on meil naabri koer kärntõves, aga ta on meie kahe kassiga suur sõber. Kassidele sai kuu aega tagasi turjale tilgad pandud. Mida peaksin ma oma kasside juures jälgima?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Teaduslikult on tegemist koerlaste haigusega, aga viimase aasta jooksul on erinevates kliinikutes leitud neid sügelislesti ka kassidelt. Nii et tasub silmad lahti hoida ja kui kiisule tekivad kuhugi kärnad ja sügelus, on õigem kohe arsti juurde minna.