Loomaarst

Küsimus: Koera tagumistest nisadest on nö rinnad saanud, kas see on normaalne areng?14.02.2012

Tere, olen oma esimese koera omanik, seega üsna võhik nende terviseprobleemide osas. Mul on 2,5 aastane emane segavereline hundikoera kasvu kutsa. Avastasin, et tema kõige taguotsapoolsematest nisadest on mõne ajaga (u. 1 kuu) nagu "rinnad" saanud. On ühesuurused, nisa ise nagu pole suurenenud, vaid pehme padi on kummalegi alla tekkinud, ei ole kõva ega puneta. Kosilasi ta endale seni ja meie teada ligi ei ole lasknud. Jooksuaegu on tal siiani kolm olnud. Viimane jooksuaeg oli novembris-detsembris. Muidu pole tema "talje" küll kuidagi muutunud. Kas see on normaalne?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kindluse mõttes võite kindlasti neid arstile näidata (ebatiinus, päristiinus), aga suure tõenäosusega on tegu kõhualuse rasvikuga ehk siis teie kutsa hoolega kogutud talvevarudega.