Loomaarst

Küsimus: Kas 5-aastast koera on mõistlik kastreerida?28.02.2012

Kas 5-aastast koera on mõistlik kastreerida? Kaks aastat järjest emaste jooksuajal kipub aiast jalga laskma.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui on mure sellega, et isane koer kipub jooksuajal jalga laskma, siis on igal juhul mõistlik ta ära kastreerida, kui Te temalt järglasi saada ei soovi. Iial ei tea ju, milliste vigastustega ta sellest pulmast koju tuleb. Kui selle otsusega liiga kaua aastaid venitada, võib tal selline pulmaminek harjumuseks saada ja lõikus ei pruugi enam aidata. Samuti on vanemas eas opereerimine seotud suuremate narkoosiriskidega.