Loomaarst

Küsimus: Kas selline kassi käitumine peale kastreerimist võib jääda püsivaks?28.02.2012

Tere!
Meil on 6-kuune isane kass, kelle lasime kastreerida. Järgmisel päeval peale lõikust hakkas *kargutama* karvast mängukoera. Koera panime silme alt ära. Ma tean, et isased kassid saavad suguküpseks umbes 7-kuuselt. Kas see võis olla mingi ühekordne tegevus, või on arvata, et see võib jääda püsivaks tegevuseks?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Peale kastreerimist võib testosterooni (isassuguhormoon) tase veres olla piisav sugulise käitumise ilmnemiseks veel kuni paar-kolm nädalat, nii et kannatust ja õieti tehtud - visuaalsed stimulaatorid silma alt ära.