Loomaarst

Küsimus: Kas kassi seedimisprobleemiga peaks arstile minema või võiks veel teiste toitudega proovida?28.02.2012

Tere!

Võtsime ca kuu aega tagasi omale varjupaigast alla aasta vanuse isase kassi.
Oleme proovinud talle erinevaid kassitoite, kuivtoite (supermarketites saadavad), kuid tundub, et me ei suuda leida talle sobivat varianti. Konservi andsime ka algul, kuid lõpetasime, kuna erinevates foorumites mainitakse, et see võib kassile seedeprobleeme tekitada.
Tundub, et kassil on pidevalt kõht lahti, kuna väljaheide on väga vedel.

Millest see võib olla tingitud? Kas peaksime proovima veel erinevaid kassitoite või võib olla tegemist sügavama terviseprobleemida, millega peaks pöörduma arsti juurde?

Aitäh!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Soovitan Teile mitte kogu aeg toite vahetada. Kassi ainevahetus ei jõua sellisele tempole järele. Valige pigem üks korralik toidusari oma loomaarsti juurest. Nendes sarjades on toite n.ö. igaks elujuhtumiks s.t. ka seedehäirete puhuks.
Kas ussirohud on ka antud?
Ega te ei anna talle ka laualt oma toidu jääke? Rõõska piima äkki?