Loomaarst

Küsimus: Koeral naha peal sügelevad laigud, kas koorikuid peaks eemaldama?12.03.2012

Koer on sündinud 1993a. Viimasel aastal on tekkinud nahale sügelevad tumeda puruga laigud, mille all nahk hakkab leemendama ja veritsema.
Saab raviks Prednisoloni tablette. See leevendab mingil määral sügelust, aga laike ära ei võta.
Mida Teie soovitaksite, kas peaks vannitama ja siis saab kammiga neid koorikuid ära kraapida (mille tagajärjel ma vigastan ka vahel nahka, nii et verd tuleb) või lasta neil koorikutel lihtsalt olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Nahale tekkinud koorikud võiks ikkagi lahti leotada, sest need võivad omakorda esile kutsuda sügelust või koerapoolset soovi neid kraapida. Võiksite proovida ka nahaprobleemide puhuks mõeldud ravišampooni lahusega leotamist ja pesu. Paljude nahapatsientide jaoks on sellest olnud abi. Millist vahendit konkreetselt, peaksite oma raviarstiga arutama (kas on vaja näiteks ka nahka niisutada, kas on kõõma (kuiv või rasune)).
Kammiga pigem mitte kraapida, uute vigastuste oht on liiga suur. Leotades tulevad koorikud päris ilusti lahti, koer ei pruugi aga nii kaua seda vaikselt kannatada. Nii et kannatust Teile.