Loomaarst

Küsimus: Kassil on suur punn kaelal, mis võib viga olla?14.03.2012

Kassil on suuremat sorti punn kaelal. Pole söönud praktiliselt midagi 3 päeva. Kui ligidale minna, hakkab kohe karjuma, magab voodi all või kuskil mujal all. Mis tal viga võib olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui kass ei söö juba mitu päeva ning põhiliselt magab ja pigem varjab ennast, tunneb ta ennast päris kehvasti. Millega täpselt on tegu, oskab öelda ainult loomaarst, kes ta üle vaatab. Kui tegemist on õues käiva kassiga, võib tulla ühe variandina kõne alla abstsess, mis on väga valulik. Kindlasti viige kass kliinikusse, et ta saaks oma hädale leevandust.