Loomaarst

Küsimus: Kas kärntõbi on pärast rebase surma veel nakkav?16.03.2012

Tere.
Avastasin oma maja ligidalt tee äärest ilmselgete kärntõve tunnustega poolpalja surnud rebase. Kas surnud loomal elab haigustekitaja endiselt edasi ja mida teha, et nakkus koertele edasi ei kanduks, kas bensiiniga ülevalamine ja põletamine oleks sellisel juhul mõistlik tegu?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Tavaliselt hukkuvad koos loomaga ka temal parasiteerivad haigustekitajad, kuid umbes ööpäeva jooksul on ka korjus veel nakkusohtlik. Sobivate tingimuste korral aga võivad lestad ümbritsevas keskkonnas vastu pidada suisa nädalaid. Leitud surnud kärntõve tunnustega rebasekorjuse kiire utiliseerimise asjus võiks nõu pidada piirkondliku veterinaarkeskusega.