Loomaarst

Küsimus: Kas esimesi päevi kodus olev koer on haige või võib see olla stress?16.03.2012

Tere,
Adopteerisime kaks päeva tagasi umbes 6-kuuse koera. Andsime koerale ussirohtu, pesime. Kuid viimased 36 tundi koer ei söö, ei joo ja vahel oksendab. Ei liigu eriti, üritab magada.
Kuna koer oli toodud loomakeskusesse samal päeval, ei oska nemad öelda, kas koer on terve või mitte. Kas on võimalik, et tegemist on stressiga või pean kiiremas korras loomaarsti poole poorduma?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Koer on kindlasti stressis, kui ta on nii lühikese aja jooksul asukohta ja "karja" vahetanud. Samas võivad tal ka ussid olla. Kas loomakeskuses arstlikku läbivaatust ei toimu?
Loomaarsti visiit on kindlasti hea lahendus. Saab kohe selgust, kas on tegu stressiga või on ka mingeid terviseprobleeme.