Loomaarst

Küsimus: Kuidas toita koera, kes on muidu reibas, aga juba üsna kõhnaks jäänud?27.03.2012

Tere,
Mul on 6-kuune isane segavereline kutsikas, kes ei söö päeval eriti midagi, sööb ainult õhtul, vahepeal küll panen talle toidukausi ette ja hoian seda 15 minutit ees ning varsti annan veel, aga ta ikka ei taha. Koer on küll rõõmus ja tahab mängida, aga ta on juba üsna peenikeseks jäänud :( Ma ei tea kuidas ma teda toitma peaksin ja mis toit oleks kõige parem?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kutsikal kasvavad selles vanuses tavaliselt pikad ehk toruluud ning ta võibki tunduda kõhnana. Väga oluline on selles kasvufaasis korralik kutsika kuivtoit. Kui ta Teie poolt pakutavat kuivtoitu ei taha eriti, siis võiksite käia temaga arsti vastuvõtul, kes hindab tema üldist arengut, kontrollib kas hambad on vahetunud ja annab toitumisalast nõu lähtuvalt kutsika kasvust ja tõulistest iseärasustest ning annab võimalusel erinevate profisarja kuivtoitude proovipakid kaasa.
Kas ussirohud on talle muidu regulaarselt antud vastavalt kehakaalule?