Loomaarst

Küsimus: Millest võib olla isaskassile tekkinud kõhu alla nö paun?02.04.2012

Tere!
Mul on kodus 4-aastane suur isakass. Ta on veidi ülekaaluline (kaalub umbes 8-9 kg). Kass on kastreeritud. Talle on kõhu alla kasvanud mingi naljakas lotendav paun. Kui seda katsuda, see talle haiget ei tee. Üldiselt on kass hästi rõõmsameelne, elav ja toimekas. Millest see paun võib tekkinud olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Tegemist on suure tõenäosusega rasvikuga, mis tekib (nagu inimestelgi) "heast elust" - sööb hästi ja liigub vähe. Oma rolli mängivad siin ka kastreerimine ja tubane eluviis. Pikas perspektiivis võivad sellised rasvaladestused muutuda organismile ja eriti maksale koormavaks ning kutsuda esile haiguslikke seisundeid.
Soovitan üle vaadata kassi toiduratsioonid (suurema kiudainesisaldusega kuivtoit; kastreeritud loomadele mõeldud toidud; anda normi, mitte isu järgi) ja võimalusel tegeleda kehakultuuriga.