Loomaarst

Küsimus: Kas küüliku kurgu juures olev moodustis võib olla kasvaja?10.05.2012

Mul on mure, kahtlustan, et mu küülikul on kasvaja/vähk. Tal on kurgu juures suur valge ja kõva punn (kui seda nii saab nimetada). See on ikka päris suur. Kas selline asi on küülikutel normaalne? Kas oleks mõtet pöörduda arsti juurde, kuna küülik on väga-väga vana ja kui teha opp, kahtlustan, et ta ei pruugi seda üle elada. Mida Teie arvate, mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Valge ja kõva moodustis kurgu juures ei ole kindlasti küülikutel normaalne. Tavaliselt võib neil esineda selles piirkonnas nö rasvalott, aga see ei tohiks olla kõva konsistentsiga. Kindlam oleks siiski vastuvõtul ära käia ja arst vaatab, kas moodustis on nahaga seotud või paikneb hoopis naha all, kas ta ei hakka takistama söömist, hingamist, kas seda oleks võimalik eemaldada ja millised on selle otsuse riskid ja plussid.