Loomaarst

Küsimus: Kassil on hingamisprobleemid, mis võib viga olla?22.06.2012

Tere.
Olen tähele pannud, et mu (inimaastates) 9-aastasel isasel kassil on tekkinud nagu hingamisprobleemid. Sarnaneb astmahooga vms. Hoog võib suvalisel ajal peale tulla, nt keset magamist või söömist või siis mängimist.
Hoo ajal ise kass tõmbab end hästi maadligi peaga ja teeb sügavalt seest tulevaid hingeldamise häälitsusi pahinga ja kahinaga ning samas nagu turtsataks ka. Seda häälitust on kohati päris keeruline seletada, mida ta kuuldavale toob. Vahepeal neelatab ka nende hingeldamiste vahel.
Päevas tuleb neid hoogusid vahest 3-4 korda ette, vahel vähem.

Millega võib siin tegu olla ja mis uuringuid võidakse teha ning mis ravi ta vajaks, kui sellele on ikka ravi olemas?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kassi selline seisund vajab lisaks kliinilisele ülevaatusele kindlasti ka lähemat uurimist nagu röntgendiagnostika, ninanõre tsütoloogiline uuring aga alustada võiks kindlasti ka lihtsamatest ja käepärasematest meetmetest nagu ussirohu manustamine, karvapallipasta andmine igapäevaselt.
Kas kass käib õues ka? on ta regulaarselt vaktsineeritud?
Välistada ei saa ka erinevaid viirushaigusi (rinotrahheiit, herpes).
Käige arsti juures ära. Kui on diagnoos, leidub ka ravi.