Loomaarst

Küsimus: Võõral kassil on silma juures mingi löga, tahab silitamist ja ennast hõõruda, kas see on terviseprobleem?03.07.2012

Meie aias käib üks hulkuv kass, arvatavasti alkohoolikust naabri kass, keda ei toideta. Me hakkasime teda toitma. Nüüd tuleb ta jooksuga mu poole ja tahab väga silitamist ja kuna tal on ühe silma juures nagu mingi löga-laadne asi, siis ta tahab palju meie vastu ise ennast silitada ja hõõruda. Kui ma käin, siis ta tiirleb mu jalge ümber. Kas ta lihtsalt on sõbralik ja nurub toitu nüüd, või võib olla tal mingi probleem silmaga?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Tegemist võib olla terviseprobleemiga aga nii väheste andmete põhjal on ka raske täpselt ütelda. Kui teil on tema jaoks toitu, siis arvan, et võiksite talle seda jätta kasvõi natuke eemale, kui kardate, et ta võib mingit nakkust levitada teie loomale. Tõenäoliselt on loomakesel lisaks sellele, et ta on alatoidetud, ka ussi- ja kirburohud andmata.