Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui kahtlustan koeral kärntõbi?03.07.2012

Tere!
Meil hulkus siin suvilate rajoonis kärnane rebane. Nüüd on koeral kõrva peal känane ja sügelev põletik. Kui ta kaabib, siis vohab nagu edasi, mida teha ja millega seda ravida saab?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Käige kindlasti oma loomaarsti juures ära ja kui on tõepoolest kärntõbi, siis ravi on kompleksne. Tuleb lahti saada sügelislestadest ja ka nende tegevuse ja sügamise tägajärgedest nahal. Kliinikus kaalutakse koer täpselt ära ja vajadusel aidatakse ka rohud manustada.