Loomaarst

Küsimus: Kui suureks kassi turja tekkivad kasvajad võivad minna ja kas need ühel hetkel lähevad katki või taanduvad?10.07.2012

Kirjutan veel oma kassi kasvatajate kohta. Minu kassil on kasvajad turjal. Kõigepealt oli hernetera suurune ja siis läks järjest suuremaks. Kolm sellist oleme lasknud eemaldada. Nüüd on üks moodustis tekkinud turja kõrvale esijala ülemisse piirkonda ja teine hernetera suurune jälle turjal. Kui suureks sellised turja kasvajad võivad minna? Kas need lähevad siis ühel hetkel katki või taanduvad?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kasvajatel on kombeks ikka kasvada. Lisaks võivad nad ka haavanduda ja protsess ka põletikuliseks/mädaseks muutuda. Kui turja piirkonnas on näiteks sarkoom, on see väga agressiivne ja kiire kasvuga. Mõistlik on ikkagi kasvajad eemaldada nii vara ja väiksena kui võimalik, sest taanduda nad ei pruugi.