Loomaarst

Küsimus: Kas koeral võib olla probleem pärakupaunadega?10.07.2012

Saksa Lambakoera segu, 14-aastane. Probleem algas varakevade poole, kui veel ka lund maas oli. Aeg ajalt oli näha maas, seal kus koer vahel istunud oli, verd, kuid seda väga vähe. Kõhukinnisust ega -lahtisust ei olnud. Nüüd mais-juunis märkasime, et koeral on seal taga midagi. Lugesin siis natukene ja jäin arvamusele, et need võivad olla pärakupaunad? Loomulikult kutsun ka loomaarsti vaatama. Aga sooviksin teada, et kas ikka on veel võimalust tal pääseda, et kuna tal see probleem nii kaua on olnud? Tagakäpad on küll töntsiks jäänud, kuid on näha, et eluvaimu pisikesel on. Kirun ennast, et varem midagi ette ei võtnud :(

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Arvan, et kindlasti on võimalik midagi ette võtta. Verd on nö "pärakupaunade probleemi" puhul tõenäoliselt näha siis, kui nad on haavandunud. Tegemist võib aga olla ka anaaladenoomidega. Kindlasti viige oma sõber arstiga kokku ja ravida-leevendada-midagi ette võtta on alati võimalik.