Loomaarst

Küsimus: Koer on närinud selja verele, kuidas aru saada kas tegemist on kirpudega ja mida teha?29.08.2012

Tere,
Mul on Border collie tõugu toakoer. Ta närib ennast saba juurest ülaselja pealt juba kuskil 2 nädalat. Alguses olid tal seal punased kupud aga ta näris need katki ja siis oli selg verine. Seejärel tulid korbad peale, aga ta näris need ära ja selg on jälle selline punane. Kas peaks minema loomaarstile või ostma kirburohtu või ravišampooniga pesema?
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Palun minge kindlasti arsti juurde, sest kui koer juba 2 nädalat on ennast verele närinud, vajab ta kindlasti korralikku ülevaatust, teatud nahauuringuid, pärakupaunade kontrolli, pikka küsitlust tema igapäevase eluolu ja ninaesise kohta, profülaktiliste parasiiditõrjete kohta ja kindlasti kõige eelneva alusel määratud kompleksset ravi. Veel oodates on loomal jätkuvalt halb olla, ta tekitab endale järjest uusi vigastusi ning haige ala muudkui suureneb.