Loomaarst

Küsimus: Mis võib põhjuseks olla, kui kassipoeg peagi pärast sööki oksendab?31.08.2012

6-kuune kassipoeg oksendab tihti. Kui sööb, siis paari tunni pärast kohe oksendab. On proovitud ka erinevaid kassi toite aga ei aita. Käisime ka loomaarsti juures aga kahjuks pole targemaks saanud.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kas selline oksendamine tekkis järsku või pikkamööda? Kas kass käib ka õues või on tubane? Kas ta kipub mingeid asju närima ja nendega mängima? Kas midagi on kadunud või katki tehtud? Kas kliinikus röntgen tehti võõrkeha kahtluse puhul? Kas okse sisaldab ainult toitu, või midagi veel? Kas n.ö. lihtsad asjad on tehtud - ussirohi ja karvapallipasta. Ega kass mingeid toataimi ei näri? Milliseid toite te olete proovinud, kas ka ravitoite?
Kas ta roojab ja urineerib raskusteta? Kas roojas on mingeid muutusi - konsistents, lõhn, värvus? Kas loom joob korralikult, vesi jääb sisse?
Kuna oksendamine ei ole omaette haigus vaid millegi sümptom, on mul raske teid kirja teel rohkem aidata. Soovitan kindlasti röntgenuuringut.