Loomaarst

Küsimus: Küülik koperdab, kas on võimalik, et sai mineraalsööda üledoosi?10.09.2012

Tere.
Üks meie kolmest küülikust on täna imelik. Koperdab, vahepeal sügas kõrva ja läks ümber. Söögiisuga probleeme ei ole, mugib mõnuga. Liigub ringi, ei kössita nurgas kuid on kuidagi abitu. Põsel oli roosaka tooniga pisar.
Täna said nad toidu sees esimest korda mineraalsööta "Vitaplastin Forte". Kas on võimalik, et ta sõi rohkem kui teised ja sai üledoosi?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

See on täiesti võimalik. Kuna forte tähendab tugev, on tegemist hästi kontsentreeritud tootega ja üle doseerida on lihtne. Ohutum oleks edaspidi seda individuaalselt manustada. Aga kui jänksil paremaks ei lähe, siis tõtake kohe arsti juurde.