Loomaarst

Küsimus: Koeral on jala peal kõva munakujuline tükk, mis see võib olla?14.09.2012

Tere!
Leidsime paar päeva tagasi oma koera tagumise jala siseküljelt kõva muna. Katsudes see talle valu ei tee, aga kui on mõnda aega lamanud, siis püsti tõustes natuke aega lonkab selle jalaga. Koer on 5-aastane labradori retriiver. Ise on ta hästi rõõmsameelne ja sööb hästi. Millega võiks tegu olla ja kas peaks koheselt pöörduma loomaarsti poole?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti soovitan arsti juures ära käia ja teha selgeks, millega on tegu. Siis on lihtsam ka edaspidiseid plaane teha.
Kahjuks ei selgu teie kirjast, kus see muna täpsemalt on, kas ta on nahamoodustis või pigem nahaaluste kudedega seotud või hoopis luuline muutus, liikuv-liikumatu, mõne liigese lähedal.
Vajadusel tuleks ka röntgenuuring ja FNA proov teha, sest mõned uudismoodustised kasvavad nii kiiresti, et eriti just jäsemetel on väga raske neid eemaldada, kui nad lasta liiga suureks kasvada.