Loomaarst

Küsimus: Koer on pärast oksendamist ilastama hakanud, mis võib selle põhjuseks olla?21.09.2012

Meil on peres poole aastaseks saav isane segavereline koer. Ühel öösel ta oksendas kaks korda ja peale seda hakkas ta ilastama. Ilastab nii, et kõik kohad on märjad. Milles võiks probleem olla ja kas peaks loomaarsti poole pöörduma?
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Oksendamine ja sellele järgnev hüpersalivatsioon ehk suurenenud süljeeritus viitab eeskätt mao-söögitoru- suuõõne probleemidele — ärritus, võõrkeha, põletik. Kindlasti näidake koera arstile.