Loomaarst

Küsimus: Kas kass tohib kassihaiguse korral määrida inimeste jalaseene ravimise kreemiga Terbital?21.09.2012

Mu kassil oli mõnda aega tagasi kassihaigus ja kohalik loomaarst soovitas ühte kreemi, millega saime haigusest ilusti jagu. Nüüd on aga kassihaigus tagasi ja üks inimene tõi meile selle raviks jalaseene kreemi nimega Terbital. Ma kardan, et kuna see kreem on mõeldud inimestele, siis äkki see on kassile kahjulik. Kas tasub selle kreemiga proovida või ikka ostan seda endist kreemi?
Me elame väikeses kohas ja kohaliku loomaarsti poole ei ole enam võimalik pöörduda.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
See salv võib anda mõneks ajaks leevendust, aga kui see jääbki kassil korduma, vajab ta tõenäoliselt süsteemset ja kompleksset ravi - vaktsiin, pesu spetsiaalse ravimilahusega seeneeoste hävitamiseks ja tabletid.