Loomaarst

Küsimus: Avastasin, et kassil on kõrva taga muhk, mis see võib olla?24.09.2012

Tere.
Meil on suur mure, just hetk tagasi avastasin kassil vasaku kõrva tagant muhu. Varem seda tundnud ei ole. Kass on ca 4-5 aastane, isane, täiesti tubane. Kassi ennast see muhk ei näi häirivat. Mis see olla võib?
Ette tänades ja parimat soovides!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kuna Teie kirjast ei selgu, kas see moodustis on naha all või liigub koos nahaga, kas palpeerides on see pehme või kõva, kui suur? ... ei saa ma täpselt ütelda. See võib olla abstsess, hematoom, lipoom. Kindlam oleks ikkagi arstile näidata.
Ega kass ei ole viimasel ajal seda kõrva süganud-kraapinud?