Loomaarst

Küsimus: Koer aevastab kogu aeg ja nina on kuum, mida peaks ette võtma?25.09.2012

Sooviksin teada, et mis see põhjustab, et koer juba kaks päeva aevastab? Minu koer on 8 kuune, võtsime ta alles varjupaigast ja eile märkasime, et tal on nina kuum juba teist päeva. Ja kas 8-kuune käibki väga tihedalt pissil?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Peaksite temaga kindlasti kliinikuvisiidi tegema, sest miski võib ju koera jaoks uues kohas tema hingamisteid ärritada, aga kui ka nina on kuum võib see olla vabalt ka mingi palavikuga kulgev haigus ja seetõttu loom joob rohkem ja ka pissib seetõttu tihedamalt. Kui ta on emane koer, võib tal olla ka jooksuaeg alanud. Kõiki neid versioone peakski kliinikus kontrollima.